Не тільки ведмедям властиво впадати в сплячку взимку. Людський організм теж сповільнює свою роботу. Ми відчуваємо сезонний занепад сил, сонливість і навіть лінь.
Не варто цього лякатися, природа не дарма задумала таку своєрідну перепочинок. Але це не означає, що необхідно виключити фізичну активність і чекати настання весни. Портал Agrolait дає поради з тренувань для будь-якої пори року.
Фізичні вправи необхідні організму в будь-який сезон. Головне, прислухатися до своїх відчуттів і не робити нічого через дискомфорт.
Прогулянки на свіжому повітрі
Прогулятися в парку або вибратися за місто – ці приємні заняття сміливо можна віднести до корисних фізичним вправам. Може здатися, що людина тільки киснем подихає, а на ділі це хороша профілактика ожиріння, так як прискорюється спалювання зайвих жирових запасів. Поліпшується робота нервової, імунної та серцево-судинної систем. І що теж дуже важливо – підвищується настрій.
Прогулянки можна доповнити скандинавської ходьбою або їздою на велосипеді, якщо дозволяють погодні умови. Практикуйте таку активність кожні вихідні і ви точно помітите поліпшення стану.
Ковзани, лижі, сноуборд. . .
Зима анітрохи не обмежує нас у різноманітності фізичних занять. В широтах зі сніговим кліматом – навіть надає вибір.
Це ковзани, лижі, сноуборд, навіть гра в сніжки та ліплення сніговика (пишіть в коментарях свої варіанти).
Якщо ви вибираєте заняття на вулиці, подбайте про те, щоб поблизу було місце, де ви зможете зігрітися після занять. Беріть з собою термос з зігріваючим напоєм.
Правила занять на вулиці взимку
Звичайно, зимові погодні умови трохи змінюють тактику поведінки під час занять спортом на вулиці. Давайте пригадаємо, як треба розминатися і одягатися.
Розминку краще зробити в приміщенні, так як на вулиці вам може знадобитися більше часу на розігрів організму. Вдихати повітря краще носом і повільно, щоб він встигав нагріватися.
Одягатися для занять в зимовий час рекомендовано багатошарово. Це допоможе регулювати температурний комфорт. Три шари: перший – виводить піт, другий – зігріває тіло, третій – захищає від вітру. Взуття вибирають з антиковзною підошвою. А на голову краща балаклава або шапка і шарф, закриває ніс і рот.