Як 20 хвилин інтенсивних вправ допоможуть вашій пам’яті

Нове дослідження, опубліковане в Журналі Когнітивної Неврології, показує, що активні фізичні навантаження протягом короткого часового відрізка покращують довготривалу пам’ять.

Дослідники з Університету Макмастер, штат Онтаріо, Канада з’ясували, що 20-хвилинні вправи можуть послужити хорошу службу нашій пам’яті, докладніше про дослідження дивіться на сайті assol.kiev.ua.

Провідний автор нового дослідження, Дженіфер Хайц (Jennifer Heisz), доцент Відділення Кінезіології університету Макмастера, з колегами відкрили благотворний ефект 20-хвилинних занять протягом 6 тижнів: це значно покращує интерферентную пам’ять.

«Теорія інтерференції» пояснює, яким чином засвоєна і отложившаяся в пам’яті більш рання інформація може гальмувати процес запам’ятовування нового матеріалу.

Хороша интерферентная пам’ять означає, що старе знання ніяк не заважає запам’ятовуванню нової інформації, дозволяючи нам, наприклад, чітко відрізнити новий автомобіль від старого, навіть якщо вони одного кольору і моделі.

Як 20 хвилин інтенсивних вправ допоможуть вашій пам'яті

Інтенсивні тренування стимулюють интерферентную пам’ять

Хайц з колегами рекрутували 95 молодих дорослих для свого дослідження. Випробовувані виконували протягом 6 тижнів один із зазначених сценаріїв: 1) фізичні і когнітивні тренування, 2) тільки фізичні тренування і 3) відсутність фізичних тренувань.

Заняття спортом тривали 20 хвилин в день.

Випробовуваних також просили виконати завдання на высокоинтерферентную пам’ять, де вони намагалися знайти пари схожих осіб з великої безлічі схожих зображень.

Вчені також заміряли рівень протеїну під назвою «Нейротрофічний фактор мозку (BDNF) і «інсуліноподібний фактор росту 1» до і після тренувань. BDNF стимулює життєздатність, зростання та підтримує функціонування нейронів.

Дослідники з’ясували, що група, яка займалася активною фізичною навантаженням, показала найкращі результати за завданням на высокоинтерферентную пам’ять і більш високий рівень протеїну BDNF в порівнянні з контрольною групою.

При цьому у групі, яка займалася фізико-когнітивними тренуваннями, результати були схожі з тими, які показала група, зайнята тільки фізичними тренуваннями.

Як 20 хвилин інтенсивних вправ допоможуть вашій пам'яті

Висновки, що мають особливу користь для дорослих

Дослідження має особливу цінність, оскільки користь фізичних навантажень для пам’яті, виявлена за короткий період випробувань, ще раз підтверджує зв’язок між аеробними вправами і кращої академічної успішністю.

У дослідженні також закладена ідея про те, наскільки поєднання фізичних і розумових тренувань в цілому покращують пізнавальні функції організму. Автори відзначають, що потенціал спільних фізико-когнітивних тренувань може визначатися індивідуальними особливостями у виробленні нейротрофических факторів, що викликається фізичними вправами.

Хайц укладає, що результати дослідження можуть бути корисні для старшого покоління, зокрема, для тих, у кого розвиваються проблеми з пам’яттю і деменцією. І додає, що вироблення нейротрофических факторів знижується з віком, що може призвести до ослаблення вищезазначеного синергетичного ефекту.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

';